Вітальне слово

Вітаю Вас на інтернет-сторінці біологічного факультету!

Факультет готує бакалаврів і магістрів (денна та заочна форми навчання) за спеціальностями: “Біологія”, “Екологія”, “Середня освіта (біологія та здоров’я людини)”.

Спеціальність “Біологія” має такі спеціалізації: ботаніка, біохімія, біофізика, генетика та біотехнологія, зоологія, мікробіологія, фізіологія людини і тварин, фізіологія рослин, лабораторна діагностика біологічних систем, збереження біорізноманіття.

На факультеті є аспірантура зі спеціальностей “Біологія” та “Екологія”.

Випускники біологічного факультету можуть працювати у науковій, екологічній, санітарно-епідеміологічній, сільськогосподарській сферах, харчовій та мікробіологічній промисловостях, рибництві, заповідній справі та природоохоронній діяльності, озелененні територій та парковому господарствах, в установах екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у лабораторіях медико-діагностичного профілю і судово-медичної експертизи та закладах освіти всіх рівнів як в Україні, так і за кордоном.

На факультеті працюють міжфакультетська навчальна лабораторія інструментальних методів дослідження, міжкафедральна навчально-методична лабораторія вивчення біорізноманіття, навчальна лабораторія спектрофотометричних методів дослідження у біології, міждисциплінарна навчальна лабораторія віртуальних методів у біології, еколого-гідробіологічна лабораторія, три науково-дослідні лабораторії та об’єкти, колекції яких є національним надбанням України: Зоологічний музей, Гербарій та колекція культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків.

Навчальний процес на факультеті забезпечує високопрофесійний колектив професорсько-викладацького складу, зокрема 14 професорів і понад 50 доцентів.

Незабутніми є враження студентів від навчальних практик, які проводяться на унікальній науково-дослідній базі Високогірного біологічного стаціонару в с. Кваси Рахівського району Закарпатської області; на Шацькому біолого-географічному стаціонарі, розташованому на березі мальовничого озера Пісочне Волинської області; у Ботанічному саду Університету.

Традиційними стали міжнародні наукові конференції “Молодь і поступ біології”, в організації та проведенні яких беруть участь студенти й аспіранти факультету.

Ефективною є робота студентського самоврядування – Студентської ради факультету і гуртожитку. профспілкової організації. Результатом їхньої роботи є різноманітні акції та заходи: “вечір стрілецької та повстанської пісні”, “від серця до серця”, Шевченківські дні, “Таланти біологічного факультету”. КВК, День студента, Андріївські вечорниці, великодня толока, “міс Університету”, “співи з викладачами”.

Студенти факультету є волонтерами реабілітаційного центру “Довіра”, у якому проводять День святого Миколая і театралізоване дійство “Подаруй дитині казку”.

З повагою,

декан біологічного факультету