Вітальне слово

Вітаю Вас на інтернет-сторінці біологічного факультету!

Факультет готує бакалаврів та магістрів за спеціальностями: 014.05 – “Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)”, 091 – “Біологія”, 101 – “Екологія”, а з 2022 року – бакалаврів за спеціальністю 162 – «Біотехнології та біоінженерія». Спеціальність “Біологія” забезпечують такі магістерські освітні програми: Ботаніка, Біохімія, Біофізика, Генетика, Зоологія, Мікробіологія, Фізіологія людини і тварин, Фізіологія рослин, Лабораторна діагностика біологічних систем, Збереження біорізноманіття.

На факультеті є аспірантура зі спеціальностей “Біологія” та “Екологія”.
Випускники біологічного факультету можуть працювати у науковій, екологічній, санітарно-епідеміологічній, сільськогосподарській сферах, харчовій та мікробіологічній промисловостях, рибництві, заповідній справі та природоохоронній діяльності, озелененні територій та парковому господарствах, в установах екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у лабораторіях медико-діагностичного профілю і судово-медичної експертизи та закладах освіти всіх рівнів, як в Україні, так і за кордоном.
Студенти проходять навчальні практики на базі Високогірного біологічного стаціонару (Закарпатська область), Шацькому біолого-географічному стаціонарі (Волинська обл.), Ботанічному саду Університету та виробничі практики у навчальних і наукових лабораторіях.

На факультеті працюють міжуніверситетський центр колективного користування клітинної біології та біоенергетики, лабораторія інструментальних методів дослідження, навчально-методична лабораторія вивчення біорізноманіття, навчальна лабораторія спектрофотометричних методів дослідження, міждисциплінарна навчальна лабораторія віртуальних методів у біології, еколого-гідробіологічна лабораторія, три науково-дослідні лабораторії та об’єкти, колекції яких є національним надбанням України: зоологічний музей, гербарій та колекція культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків.

Навчальний процес на факультеті забезпечує високопрофесійний колектив професорсько-викладацького складу, зокрема 14 професорів і понад 50 доцентів.

Традиційними стали міжнародні наукові конференції “Молодь і поступ біології”, в організації та проведенні яких беруть участь студенти й аспіранти факультету.

Ефективною є робота студентського самоврядування – Студентської ради факультету і гуртожитку. профспілкової організації. Результатом їхньої роботи є різноманітні акції та заходи: “вечір стрілецької та повстанської пісні”, “від серця до серця”, Шевченківські дні, “Таланти біологічного факультету”, КВК, День студента, Андріївські вечорниці, великодня толока, “міс Університету”, “співи з викладачами”.

Студенти факультету є волонтерами реабілітаційного центру “Довіра”, у якому проводять День святого Миколая і театралізоване дійство “Подаруй дитині казку”.

З повагою,

декан біологічного факультету