Лабораторія лабораторія інструментальних методів дослідження

• Про лабораторію
  • Співробітники
  • Дослідження

ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ ЛАБОРАТОРІЇ

Працівники лабораторії беруть участь у навчальному процесі шляхом:

• проведення лабораторних та практичних занять;
  • читання лекційних курсів із теорії та практики хроматографічного аналізу та електронної мікросокпії;
  • виконання досліджень із застосуванням методів високоефективної рідинної хроматографії та електронної мікроскопії для дисертаційних, дипломних та курсових робіт;
  • проведення науково-навчальних семінарів;
  • стажування науково-педагогічних працівників.

Працівники лабораторії беруть участь у проведенні розділення та визначення якісного й кількісного складу різноманітних речовин у біологічних та інших зразках:

• коротколанцюгових органічних кислот;
  • ароматичних сполук;
  • фотосинтезувальних пігментів;
  • антибіотиків.

Працівники лабораторії проводять роботи з електронномікроскопічного дослідження біологічних об’єктів:

• різних видів мікроорганізмів;
  • біомембран зародків риб;
  • процесів диференціації та проліферації клітин кісткового мозку;
  • травних залоз заражених і незаражених молюсків;
  • ультраструктури клітин зони росту рослин;
  • підшлункової залози;
  • ендосом;
  • наночастинок;
  • клітин мозку Drosophila melanogaster.

Працівники лабораторії проводять консультації та надають допомогу у разі спільних досліджень з питань та методології:

• хроматографічного розділення речовин біологічного походження;
  • спектрофотометричного аналізу низькомолекулярних речовин у біологічних зразках;
  • одержання аналітичних кількостей біологічно активних речовин різноманітної природи;
  • електронномікроскопічних досліджень

Співробітники

завідувач (сумісник)ГАЛУШКА Андрій Андрійовичзавідувач (сумісник)
провідний спеціалістКУЛАЧКОВСЬКИЙ Олександр Романовичпровідний спеціаліст

Дослідження

Обладнання лабораторії та його можливості

Лабораторію укомплектовано двома блоками приладів і обладнання, необхідного для:

1. Високоефективної рідинної хроматографії:
  • системою підготовки чистої води Crystal E Bio;
  • генератором азоту Parker Balston N2–04;
  • двома помпами Varian ProStar 210/218;
  • модулем колонок Varian ProStar 500–LC;
  • PDA детектором Varian ProStar 335;
  • детектором Agilent Technologies ELSD 385;
  • ПК з керуючою програмою Galaxie10.0.5590.

Наявні колонки для обернено-фазної хроматоргафії: Pursuit 5 C18, S250×4,6; Polaris 5 C18-A, S250×4,6; PLRP-S 300Å 5 µm, 250×4.6 мм.

Зазначене обладнання є бінарною системою обернено-фазної високоефективної рідинної хроматографії (RP-HPLC), яка дає змогу проводити розділення речовин у градієнтному режимі та реєструвати спектр поглинання світла кожною з виявлених речовин у ультрафіолетовій і видимій ділянці.

Обладнання дає змогу здійснювати якісний і кількісний аналіз дуже широкого спектра органічних речовин. Можливе використання колонок замовника, що дає змогу проводити інші види високоефективної рідинної хроматографії, що суттєво розширює спектр аналізованих речовин.

1. Електронномікроскопічних досліджень:
  • електронним трансмісійним мікроскопом ПЕМ-100;
  • ультрамікротомами УМТП-2 та УМТП-6;
  • ультразвуковим дезінтегратором УЗДН–2Т.

Електронний мікроскоп дає змогу досліджувати ультраструктуру різних об’єктів з роздільною здатністю від 0,5 нм та збільшенням до 400 000 разів.

Для того, щоб скористатися послугами лабораторії, потрібно звертатися на електронну адресу завідувача лабораторії andriy.halushka@lnu.edu.ua