Гордій Степан Костянтинович

26.1.1936 - 1.1.2010

Кандидат біологічних наук (Вплив адреналіну на окисно-відновні процеси в тканині підшлункової залози та слизової шлунка, 1972), доцент кафедри фізіології людини і тварин (1974).

Народився 26.І.1936 у с. Рогізне Яворівського району Львівської області. Закінчив біологічний факультет (1964), аспірантуру (1972) Львівського університету. У 1965-68 старший лаборант, з 1974 доцент кафедри фізіології людини і тварин. Помер після нетривалої хвороби 1 січня 2010 року.

Для студентів біологічного факультету читав загальні курси “Анатомія людини” і “Вікова фізіологія”, а також ряд спецкурсів, зокрема “Основи наукових досліджень”, “Радіобіологія”, “Біоенергетичні основи біологічних процесів”.

Наукові інтереси: дослідження механізмів впливу нейротрансмітерів на клітинне дихання секреторних клітин. Близьк 160 наукових праць, зокр., Нейротрансміттери й ефективність дихання секреторних клітин. Сучасні погляди і проблеми (Львів,  2001); Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу “Анатомія людини” для студентів біологічного факультету (Львів, 2002; зі співав.); Вплив L-аргініну та Nwнітро-L-аргініну на окисне фосфорилювання і процеси ліпопероксидації у щурів з різною резистентністю до гіпоксії за умов стресу (Укр. біохім. журн. 2001. Т. 73. № 6; зі співавт.)

Член Українського фізіологічного, Українського біофізичного та Українського радіобіологічного товариств.