Оксана Володимирівна ІККЕРТ

Біолог-фізіолог, кандидат біологічних наук (Вплив L-аргініну та Nω-нітро- L-аргініну на функціональний стан мітохондрій  печінки щурів з різною резистентністю до гіпоксії, 2003).

Народилася 10 вересня 1977 у м. Дубно Рівненської області. Закінчила біологічний факультет Львівського  університету (1999), аспірантуру (2002). У 2002-2004 рр. працювала молодшим науковим співробітником НДЛ-40 «Біоенергетики та біологічно активних речовин». З 2004 р. на викладацькій роботі: 2004-2006  асистент;  з 2006 р. доцент кафедри фізіології людини і тварин Львівського національного університету імені Івана Франка. Є членом Українського фізіологічного та радіобіологічного товариств.

Читає загальні курси «Фізіологія людини і тварин» та «Екологія людини» для студентів екологів; «Фізіологія ЦНС та ВНД» для студентів філософського факультету; спецкурси «Ендокринологія», «Фармакологічна фізіологія», «Біоенергетика», «Екологічна фізіологія» для студентів 3-5 курсів кафедри фізіології людини і тварин.

Наукові інтереси: дослідження кисень-залежних процесів (мітохондріальне дихання, процеси ліпопероксидації, система антиоксидантного захисту) у тканинах щурів за дії різноманітних чинників внутрішнього та зовнішнього середовища (стрес, радіація, старіння).

Автор понад 80-ти наукових праць, зокрема монографії Нейротрансміттери та ефективність клітинного дихання (2005, зі співавт); Вплив L-аргініну на вікові зміни процесів перекисного окиснення ліпідів та активність системи антиоксидантного захисту у тканинах щурів ( Укр. біохім. журн., 2007, зі співавт);.Стан кальцієвої ємності мітохондрій печінки щурів з різною резистентністю до гіпоксії під впливом L-аргініну і блокатора синтази оксиду азоту L-NNA (Укр. біохім. журн., 2001, зі співавт.)