Оксана Володимирівна ІККЕРТ

Біолог-фізіолог, кандидат біологічних наук (Вплив L-аргініну та Nω-нітро- L-аргініну на функціональний стан мітохондрій  печінки щурів з різною резистентністю до гіпоксії, 2003).

Народилася 10 вересня 1977 у м. Дубно Рівненської області. Закінчила біологічний факультет Львівського  університету (1999), аспірантуру (2002). У 2002-2004 рр. працювала молодшим науковим співробітником НДЛ-40 «Біоенергетики та біологічно активних речовин». З 2004 р. на викладацькій роботі: 2004-2006  асистент;  з 2006 р. доцент кафедри фізіології людини і тварин Львівського національного університету імені Івана Франка. Є членом Українського фізіологічного та радіобіологічного товариств.

Читає спецкурси «Фізіологія дихання та енергетичних процесів» та «Ендокринологія» для студентів-бакалаврів біологічного факультету. «Екологічна фізіологія» та  «Фармакологічна фізіологія» для студентів магістрів біологічного факультету та загальний курс «Фізіологія ЦНС та ВНД» для студентів філософського факультету;

Наукові інтереси: дослідження кисень-залежних процесів (мітохондріальне дихання, процеси ліпопероксидації, система антиоксидантного захисту) у тканинах щурів за дії різноманітних чинників внутрішнього та зовнішнього середовища (стрес, радіація, старіння).

Автор понад 100 наукових праць, зокрема:
монографії Нейротрансміттери та ефективність клітинного дихання (2005, зі співавт);
підручників Фізіологія людини і тварин (фізіологія нервової, м’язової і сенсорних систем) (2011; 2012, зі співавт.); Основи біоенергетики (2017, зі співавт.);
статей:
Mitochondrial ryanodinesensitive Ca2+channels of rat liver (Cell biochemistry and function, 2017 et al.); ­Experimental substantiation of permeabilized hepatocytes model for investigation of mitochondria in situ respiration (Ukr. Biochem. J., 2015 et al.)