Петро Михайлович Никифоровський (1879-1952)

Професор, доктор медичних наук. У 1907 р. закінчив з відзнакою Військову Медичну Академію в Петербурзі. В лабораторії І.П.Павлова виконав та захистив у 1910 р. докторську дисертацію, яка започаткувала у світовій науці новий напрямок – фармакологію вищої нервової діяльності. Йому належить ряд цінних робіт з фізіології шлункових залоз, печінки, селезінки, методики дослідження умовних рефлексів у вищих хребетних, ролі центрів головного мозку у циклічних проявах життєдіяльності тварин.
За наукові досягнення П.М.Никифоровський був нагороджений премією імені І.П.Павлова. Викладав фізіологію на кафедрі І.П.Павлова, працював в Інституті експериментальної медицини, пізніше завідував кафедрами фізіології Самарського та Воронезького університетів та Ставропольського медичного інституту.
Був засновником кафедри фізіології людини і тварин у Львівському державному університеті, яку очолював з 1947 по 1952 р.