Соломія Володимирівна БИЧКОВА

Кандидат біологічних наук (Регуляція внутрішньоклітинних Са2+-транспортувальних систем малоклітинних травних залоз, 2004)

Народилась 15.ХІІ.1978 в м. Львові. Закінчила біологічний факультет Львівського університету (2000), аспірантуру при кафедрі фізіології людини і тварин (2004). 2004-5 молодший науковий співробітник; з 2005 року – асистент, а з 2009 і до тепер – доцент кафедри фізіології людини і тварин Університету.

Кандидатську дисертацію, присвячену питанням ідентифікації, регулювання та взаємодії між каналами вивільнення Са2+ (ІФ3- та ріанодинчутливим Са2+-каналам) з внутрішньоклітинних депо слинних залоз личинки Chironomus plumosus L., захистила достроково до завершення навчання в аспірантурі у червні 2004 р.

Читає для студентів біологічного факультету загальний курс «Анатомія людини» (з 2008 року), для студентів факультету електроніки - курс "Основи біології та загальної фізіології людини", для студентів-психологів заочного відділення - курс "Анатомія й еволюція ЦНС". Є автором спецкурсу «Фізіологія скелетних і гладеньких м’язів» (2007-2010) на кафедрі фізіології людини і тварин Університету. Також читає спецкурс "Фізіологія автономної нервової системи" (2010) для студентів кафедри фізіології людини і тварин, а для студентів-біофізиків - спецкурс "Біофізика мембран" (2008). Веде заняття з Малого і Великого практикумів для студентів-біологів, практичні заняття з курсу «Анатомія ЦНС і ВНД» для студентів-психологів, керує курсовими і дипломними роботами, виробничою та педагогічною практикою.
Член Українського фізіологічного товариства і Асоційований член Британського фізіологічного товариства (2008). Закінчила навчання з курсу «Advanced Course on Biotechnology and Intellectual Property» при World Intellectual Property Organization.

Наукові інтереси: особливості функціонування ІФ3- та ріанодинчутливих Са2+-каналів внутрішньоклітинних кальцієвих депо секреторних клітин; взаємодія між Са2+-уніпортером мітохондрій та каналами вивільнення Са2+ з внутрішньоклітинних депо

Є автором та співавтором понад 40 наукових праць, зокрема: Ідентифікація каналів вивільнення Са2+ в секреторних клітинах слинних залоз личинки комара-дергуна (Укр. біохім. журн. – 2004. – Т. 76, № 1.– С. 65-71, зі співавт.); Регуляція циклічними нуклеотидами каналів вивільнення Са2+ у секреторних клітинах слинних залоз личинки комара-дергуна (Фізіол. журн. – 2004. – Т. 50, №3. – С. 16-23, зі співав.). Роль ІФ3-чутливих Cа2+-каналів у кальцієвій сигналізації секреторних клітин (Вісник Львівського ун-ту. Серія біологічна. – 2007. – Вип. 45. – С. 29-44.)