Студенти-екологи на LVIV ECO FORUM 2024
2 жовтня студенти-магістри кафедри екології ЛНУ ім. Івана Франка мали можливість відвідати LVIV ECO FORUM. 2024 «УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ» в рамках Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування: Український Тиждень Стійкості. На форумі були присутні представники бізнесу, державних структур, екоактивісти та науковці, українські та міжнародні експерти.
Під час заходу студенти заслухали обговорення рішень, спрямованих на реформування системи управління відходами в містах України та впровадження екологічно безпечних підходів.
Приємно, що викладачі кафедри екології отримали запрошення до участі у форумі. Вдалося переконати організаторів, що для студентів-магістрів бути слухачами форуму важливо для їхнього професіонального становлення. То ж дякуємо за розуміння і за запрошення для студентів.
Учасником дискусійної панелі «Політика управління відходами: виклики для держави і муніципалітетів» був Олег Бондаренко, голова Комітету ВР України з питань екополітики та природокористування, ініціатор ЗУ «Про управління відходами». Нагадаємо, що цей рамковий закон був прийнятий Верховною Радою за три дні до надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС у червні 2022 р., бо без державної системи належного поводження з непотребом до Європи не беруть. Представники територіальних громад і бізнесу влучно критично аналізували вищезгаданий закон. Свідчили, що впровадження рамкового закону у життя суспільства вимагає низки секторальних законів, прийняття яких гальмується.
У дискусійній панелі «Імплементація Закону України «Про управління відходами» взяв участь Вейне Віквіст, який представляв довгострокову шведську програму задля реформування сектора управління відходами в Україні. Доступно пояснив слухачам, що мешканців України чекає тривалий в часі процес перебудови як системи управління відходами, так і свідомості мешканців, які продукують відходи.
З інтересом слухали дискусію щодо майбутнього використання площ колишнього Грибовицького сміттєзвалища, що на даний час покрите гідроізолюючою мембраною, зроблено відведення звалищного газу і фільтратів. В обговоренні наболілої для львів’ян темі взяв участь Вейсел Килич, представник консорціуму компаній J/V Goksin Insaat –Hayat Group.
Також обговорювались насущні саме для України питання – управління відходами від військових (бойових) дій: досвід НАТО і реалії України. Почули про перше підприємство у Павлограді Дніпропетровської області, де запрацювала лінія утилізації протипіхотних мін .
У підсумку варто зазначити, що подібні зібрання тематичних фахівців і представників від зацікавлених організацій і підприємств є конче необхідними для здорового функціонування демократичного суспільства.