Для працівників Університету провели тренінг з надання першої психологічної допомоги

08.09.2023 | 21:59

Моральна підтримка, допомога у стресових ситуаціях – ледь не щоденна необхідність українців в умовах війниЗ початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ми живемо у стані постійного стресу, а тому вміння надавати першу психологічну допомогу – це те, чим повинен володіти сьогодні кожен.

7 вересня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг з надання першої психологічної допомоги від організації HIASНагадаємо, HIAS – це американська доброчинна організація, яка надає психологічну, фінансову, гуманітарну допомогу різним групам населення. Тренінг у Львівському університеті проведели з ініціативи та підтримки Центру соціального розвитку та громадських ініціатив, Первинної профспілкової організації працівників і кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Університету.

Перед початком роботи присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, який наголосив на важливості проведення подібних заходів.

Розпочався тренінг одразу з практики – учасники отримали нагоду поспілкуватись між собою в групах, налагодити першу комунікацію. Опісля тренери перейшли до теоретичної частини, упродовж якої присутні дізналися про особливості надання першої психологічної допомоги у стресових ситуаціях.Серед основних принципів підтримки та спілкування з людьми в емоційних станах виділяли: ненав’язливе практичне спілкування, оцінку потреби та занепокоєнь, надання допомоги в задоволенні базових потреб (в їжі, воді тощо), слухання, але не примус говорити, заспокоєння та втішання осіб, надання допомоги в отриманні інформації, послуг та соціальної підтримки, захист людей від подальшої шкоди. Стратегії турботи про себе стали ще однією частиною тренінгу, адже піклування про свій моральний та фізичний стан є проявом відповідальності за власне психічне здоровя.

Тренінг для працівників Львівського університету був побудований на основі посібника ВООЗ «Перша психологічна допомога». Чотиригодини насиченої програми минули легко завдяки практичним вправампід час яких учасники могли глибше зрозуміти принципи надання першої психологічної допомоги, усвідомити сутність різних емоцій, отримати практичні поради боротьби зі стресовими ситуаціями.

Наступного тижня усім працівникам, які взяли участь у тренінгу, вручать відповідні сертифікати.