Електронні ресурси на сайті Наукової Бібліотеки

08.05.2024 | 11:01
Електронні ресурси на сайті Наукової Бібліотеки

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка запрошує скористатися її новими ресурсами та послугами 

 

Електронні ресурси обмеженого доступу  

 • JSTOR – цифрова бібліотека, яка містить понад 12 млн наукових статей, книг, зображень і першоджерел. Університет одержав доступ до архівних статей JSTOR. З повним переліком журналів можна ознайомитись за посиланням

Доступ триватиме з 8 березня до 8 травня 2024 р. і надаватиметься через локальну мережу. 

 • Artstor – розділ платформи JSTOR, який охоплює більш ніж 2 млн цифрових зображень, відео- та аудіоматеріалів, одержаних із провідних музеїв та архівів, від учених і митців. Ресурс уможливлює збереження вподобаних зображень, обмін об’єктами між користувачами та завантаження малюнків з автоматично згенерованими підписами, які одразу можна вставити у презентацію PowerPoint. 

Щоб працювати із зображеннями, просимо перейти за посиланням. Доступ триватиме із 11 квітня до 11 травня 2024 р. і надаватиметься у локальній мережі. 

 • Research4Life  – проєкт, який забезпечує для науковців доступ до електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв світу. У 2022 році Research4Life надав вченим із України безкоштовний доступ до своїх ресурсів.   

Логін для входу на сайт: UKR024. Пароль для входу на сайт: 81249. 

 • V&R eLibrary – німецька цифрова бібліотека, яка пропонує завантаження контенту видавництва V&R Verlage та багато інших послуг. Традиційними напрямками публікацій V&R є теологія, історія, філософія та філологія. Крім того, компанія спеціалізується на виданні шкільних підручників. Відповідно, до складу V&R eLibrary входять наукові електронні книги та журнали з гуманітарних та соціальних наук і шкільні підручники.

Доступ до бібліотеки триватимез 22 березня до 19 червня 2024 р.і надаватиметься через локальну мережу університету. 

 • British Online Archives – видавництво, що публікує колекції першоджерел у сфері гуманітарних і соціальних наук. Університет отримав доступ до колекції “Філософія XIX та XX століть у перспективі”. Це 54 монографії з особистої бібліотеки леді Вікторії Велбі-Грегорі, англійської дворянки і філософа лінгвістики, яка розробила теорію сигніфікатів. 

Доступ триватиме з 26 березня до 26 квітня 2024 р. і можливий у локальній мережі. 

 • Платформа SagePub – навчальна база видавництва Sage Publishing, що містить ресурси з соціології, психології, педагогіки, географії, бізнесу, соціальної роботи тощо.  

Щоб отримати доступ до обраного курсу, потрібно заповнити форму за посиланням і ввести у поле Email свою пошту на домені lnu.edu.uaЛогін і пароль автоматично надійдуть на вказану пошту. 

 • Labster – платформа, яка пропонує понад 300 симуляцій віртуальних лабораторій із біохімії, генетики, біотехнологій, фізики та інших предметів з елементами гейміфікації.  

Безкоштовний доступ для закладів освіти триватиме до 25 жовтня 2024 р. Щоб отримати доступ до платформи, просимо викладачів Університету заповнити заявку за посиланням. 

 • JoVE – Журнал візуалізованих експериментів, унікальний ресурс, який надає доступ до відеоматеріалів, що демонструють різні методи дослідження та експерименти, пояснюють наукові концепції. Платформа містить понад 18000 відеостатей, що тематично охоплюють такі науки: біологію, хімію, медицину, інженерію, фізику, статистику, психологію та екологію.

Доступ триватиме з 15 квітня до 15 травня 2024 р.  

Контактна особа з питань користування платформою: tamara.rezvova@jove.com

Доступ можливий з локальної мережі Університету чи віддалено. Для віддаленої роботи з сайтом потрібно створити обліковий запис, вказавши свою пошту на домені @lnu.edu.ua, і заходити через цей акаунт. 

 • eLibraryUSA – електронна бібліотека США, що надає доступ до багатьох навчальних і наукових платформ, преси і відео. Зокрема через бібліотеку можна переглядати бази наукових статей Academic Search Premier та JSTOR, а також дисертаційну базу ProQuest Dissertations & These Global. 

Для реєстрації потрібно заповнити форму за посиланням. Замість американського пункту доступу слід обрати поле “Інше” і вказати у ньому “Ukraine”. Одразу після реєстрації ви одержите електронну пошту і пароль для входу в бібліотеку. 

 • The America House Kyiv OverDrive Library – безкоштовна віртуальна бібліотека, відкрита для українців віком від 14 років. Бібліотека пропонує широкий вибір видань англійською мовою: художньої літератури та нон-фікшн на теми культури, історії, науки та підприємництва.  

Щоб отримати доступ до ресурсу, необхідно заповнити реєстраційну форму. 

 • Bloomsbury Medieval Studies – цифровий ресурс, створений для дослідників і викладачів середньовічної історії та культури. Ресурс складається з чотирьох колекцій, які містять першоджерела, наукові монографії та статті, навчально-методичні матеріали. 

Відкрити для себе таємничий світ Середньовіччя можна перейшовши за посиланням. Доступ триватиме з 14 березня до 25 квітня 2024 р. і надаватиметься через локальну мережу

 • Loeb Classical Library це колекція творів давньогрецьких і давньоримських авторів, видавцем якої є Harvard University Press. Користувачі можуть читати видання у двомовному режимі (англійською та мовою оригіналу) або увімкнути відображення сторінок однією мовою. Щоб користуватись усіма можливостями бібліотеки, потрібно створити особистий профіль. 

Доступ до бібліотеки триватиме з 14 березня до 14 травня 2024 р. і надаватиметься через локальну мережу університету. 

 • Duke University Press – масштабне американське видавництво, яке кожного року випускає близько 140 нових книжок і 55 журналів. Університет отримав доступ до електронних журналів видавництва. Це видання з історії, економіки, математики, філософії, літератури і мистецтва. Для роботи із журналами слід перейти за посиланням

Доступ триватиме з 14 березня до 14 червня 2024 р. і можливий у локальній мережі

Логін для входу на сайт: LNU.Пароль для входу на сайт:library

 

Електронні ресурси вільного доступу  

Періодичні наукові видання ЛНУ ім. Івана Франка  

Електронна версія рукописного каталогу періодичних видань до 1941 р. 

Тематичний каталог періодичних видань  

Передплачені періодичні видання педагогічної спрямованості, зокрема “Професійний розвиток педагогічних працівників” 

 

Консультації щодо роботи з наукометричними базами даних Web of Science і SCOPUS 

Для отримання допомоги та консультацій, щодо роботи з ЕЛЕКТРОННИМИ РЕСУРСАМИ звертайтесь на електронну скриньку ser.library@lnu.edu.ua