МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ “ПРОФЕСОР БЕНЕДИКТ ДИБОВСЬКИЙ – ВИЗНАЧНИЙ ДОСЛІДНИК СПІЛЬНОЇ ПРИРОДНОЇ СПАДЩИНИ ПОЛЬЩІ, БІЛОРУСІ ТА УКРАЇНИ”

15.05.2018 | 13:23

10 травня 2018 року у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, м.Львів) розпочалася 3-денна міжнародна наукова конференція «Професор Бенедикт Дибовський – визначний дослідник спільної природної спадщини Польщі, Білорусі та України». Конференція організована в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».
Участь у відкритті конференції взяв начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу депаратменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрій Сенюк, Рафал Вольскі – генеральний консул Генерального Консульства РП у Львові, Діна Гончарова – виконавчий директор Центру МТД ЄС в Республіці Білорусь, Лєшек Буллер – директор Центру європейських проектів, Роман Гладишевський – проректор ЛНУ ім. І.Франка.
Конференція присвячена 185-річчю від дня народження видатного біолога, географа, лікаря – Бенедикта Дибовського, який зробив значний науковий внесок не тільки в Україні, а й Польщі та Білорусії.
У 1883 році був запрошений до Львова на посаду завідувача
Кафедри Зоології ЛНУ ім. І.Франка. Організував зоологічну лабораторію, заснував зоологічний музей, якому передав численні експонати, отримані внаслідок величезного наукового доробку на території України, а також зарубіжних країн. У Зоологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка, для якого вчений колись привіз 60 ящиків багажу з експонатами рідкісних і зникаючих видів тварин.
Слід зазначити, більшість експонатів є унікальними для території України, оскільки вони були зібрані під час всебічного вивчення Сибіру, Камчатки, озера Байкалу, Командорських островів.
Проживав у Львові 47 років – з 1883 по 1930.
На честь науковця у м. Львові названо дендропарк імені Бенедикта Дибовського, створений 2010 року на території Львівського міського еколого-натуралістичного центру.
На будинку по вул. Кубанській.12, що у м. Львові, де проживав професор Бенедикт Дибовський, встановлено меморіальну дошку.
В рамках проведення конференції відкрито пам’ятну дошку на біологічному факультеті ЛНУ ім. І. Франка, відвідали будинок, в якому проживав Бенедикт Дибовський – зараз будівля Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр
 та екскурсія зоологічним музеєм, у якому зберігається понад 40 тисяч експонатів рідкісних і зникаючих видів тварин, завезених науковцем.