Науковці-біологи із США провели польові дослідження на Дрогобиччині

05.07.2018 | 10:49

Група американських науковців-біологів із Корнельського університету (Cornell University) з 24 по 28 червня 2018 року перебувала з візитом на кафедрі фізіології та екології рослин біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, повідомляють у прес-службі навчального закладу.

Це наукове відрядження стало можливим завдяки спільному українсько-американському гранту OISE 16-62755-0/OISE-9531011, що фінансується CRDF Global (науковий керівник гранту з українського боку – проф. Ольга Терек, співкерівник – доц. Наталія Романюк; науковий керівник з американського боку – проф. Олена Ватаманюк, співкерівники – проф. Марк Соррелс та проф. Мюррей МакБрайд).

Корнельський університет – один із найпрестижніших у світі (17-те місце у світовому рейтингу університетів). До складу групи входили колишня випускниця кафедри фізіології рослин ЛНУ ім. Івана Франка, а нині професор Корнельського університету Олена Ватаманюк, професор Марк Соррелс (Mark Sorrels), а також аспіранти Хуандзін Шенг (Huajin Sheng) та Олена Заводна.

У Львівському університеті американські дослідники взяли участь у виробничих нарадах щодо виконання наукових досліджень, а також відвідали місце польових досліджень у Дрогобицькому районі. Підсумком робочого візиту стала участь у роботі Всеукраїнського симпозіуму з міжнародною участю «Сталі підходи до підвищення врожайності та харчової цінності пшениці», який відбувся 27 червня 2018 року на базі Наукової бібліотеки Львівського університету.

Це перше відрядження американських науковців до Львівського національного університету імені Івана Франка. Його наслідком стане поглиблення співпраці у науковій та навчальній сферах із перспективою прочитання циклу лекцій для студентів біологічного факультету. В межах виконання проекту передбачена також можливість короткочасного наукового стажування працівника кафедри фізіології та екології рослин ЛНУ ім. Івана Франка у Корнельському університеті.