04.04.2021 | 22:06
Щороку 11 квітня світ відзначає День боротьби з хворобою Паркінсона. Ця недуга підступна та зрадлива, вона руйнує мозок поступово і невблаганно, призводячи до важких наслідків, ліків від яких немає😞
Хвороба Паркінсона (ХП) – це невиліковне нейродегенеративне захворювання, характерною особливістю якого є загибель нейронів чорної речовини (substantia nigra) проміжного мозку🧠
Наслідком розвитку захворювання є втрата структури та функцій нейронів, що призводить до проблем з координацією рухів (атаксій) і порушень розумової діяльності (деменцій).
Серед хронічних прогресуючих захворювань центральної нервової системи хвороба Паркінсона є другим за поширеністю нейродегенеративним захворюванням і найпоширенішим порушенням руху😧
‼️Сьогодні хвороба Паркінсона має чи не найбільші темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань.
Тому, пам’ятати про неї потрібно завжди, – як і про підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестеролу й інші хронічні захворювання☹️
🙁Наразі не існує ані лікування, ані ефективної діагностики хвороби Паркінсона. Лікарі ставлять діагноз, виключно ґрунтуючись на симптомах, які з’являються у пацієнтів. Тому проводяться масштабні дослідження щодо можливості діагностувати хворобу раніше, ніж з’являться перші моторні симптоми. Здійснюється пошук нових підходів і препаратів для лікування порушень, зумовлених цією недугою.
Студ❣рада біологічного факультету підготувала для вас цікаву конференцію на тему: “Хвороба Паркінсона: сучасні аспекти дослідження захворювання”.
Нашими спікерами будуть невролог, паркінсонолог, кандидат філософських наук Саноцький Янош Євгенович (завідувач неврологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні)
та доцент кафедри біохімії Стасик Олена Георгіївна.
🔺Коли? 9 квітня о 17:00
🔺Де? Платформа Zoom
Не прогавте можливість розширити свої знання про хворобу та дізнатися багато нового про дослідження, які проводяться🔬
Посилання на чат учасників зустрічі↩️
Посилання на зустріч↩️
Анжеліка Кульчицька приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.
Тема: Хвороба Паркінсона: сучасні аспекти дослідження захворювання
Время: 9 апр. 2021 05:00 PM Киев