Студентка біологічного факультету – переможниця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт

19.06.2024 | 16:30
Студентка біологічного факультету – переможниця Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт

Цьогоріч на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбувся Міжнародний конкурс студентських наукових робіт за сприяння Національної комісії ЮНЕСКО в Україні та за підтримки Міністерства освіти і науки України. У ньому здобула перемогу студентка 4 курсу біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Валентина Грицак. На конкурс дівчина подала роботу «Оцінка токсичності техногенно деградованих ґрунтів внаслідок воєнних дій».

За підсумками першого етапу, які були оприлюднені після подвійного сліпого рецензування членів журі Конкурсу, наукова робота здобула перемогу. Опісля переможці були запрошені презентувати результати власних досліджень на підсумковій конференції 2-го туру, який успішно відбувся в червні. Це другий конкурс такого високого рівня, у якому Валентина взяла участь. Першим для неї був Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, де вона також посіла перше місце. Впродовж своєї наукової діяльності, студентка неодноразово брала участь у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях з усною доповіддю.

Дівчина розповідає, що перемогу вона здобула завдяки підтримці її наукової керівниці – доцентки кафедри екології, Джури Наталії Миронівни. Разом із нею над дослідженнями обраної теми вони працювали два роки: «Наталія Миронівна чітко поставила завдання, сформулювала мету дослідження і була поряд на кожному його етапі. Відшліфовувала і допомагала структурувати роботу. Її внесок дуже великий».

Студентка наголошує, що опрацьована тема є надзвичайно важливою в час війни. Окрему вдячність Валентина висловлює також своїм друзям-військовослужбовцям: «Це великий об’єм праці. Дослідити, проаналізувати, структурувати, – все це потребує багато часу і зусиль. Ще хочу згадати про моїх друзів, які допомагали мені з доставленням ґрунту з деокупованих територій Миколаївської, Херсонської та Донецької областей. Це – Володимир і Антон. Лише уявіть, як це складно було організувати, адже в них зовсім інші завдання, і для мене дуже цінно, що вони допомогли мені».

Перемога для Валентини є можливістю для реалізації та перспективного застосування визначених цілей, які тісно взаємопов’язані з тематикою її наукової роботи. Наостанок переможниця радить: «Не боятись і радо приймати всі пропозиції й виклики долі! Все обов’язково вийде, бо кожна робота, яка робиться з захопленням і бажанням, завжди має успіх!»

Зазначимо, що Конкурс за спеціальністю 101-Екологія відбувався за наступними напрямами: еколого-біологічні проблеми, екологічна безпека, економіка природокористування, альтернативні джерела енергії.

Щиро вітаємо Грицак Валентину та її наукову керівницю з почесною перемогою та бажаємо ще більше наукових здобутків надалі!