Відбулася перша зустріч «Живильні середовища для культивування мікроорганізмів: від створення пропису до практичного використання» учасників науково-практичного тренінгу «Актуальні питання мікробіології, вірусології, імунології та методики викладання мікробіологічних дисциплін»

25.02.2020 | 13:01

«Живильні середовища для культивування мікроорганізмів: від створення пропису до практичного використання» – такою була тема першої зустрічі 21 лютого 2020 року учасників науково-практичного тренінгу «Актуальні питання мікробіології, вірусології, імунології та методики викладання мікробіологічних дисциплін», який організувала кафедра мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка і Львівське відділення Товариства мікробіологів України ім. С. М. Виноградського. Доповідачем на цьому засіданні був Андрій Самойлов, біолог компанії SANIMED-M (Харків). Обговорювали питання складу живильних середовищ для різних груп мікроорганізмів, вимог до якості реактивів, способів приготування, а також організації промислового виробництва в Україні живильних середовищ. З великим інтересом обмінювалися думками щодо практичного використання живильних середовищ у лабораторній діагностиці збудників різних захворювань чи санітарно-показових мікроорганізмів.

На тренінгу присутніми були близько 80 осіб, серед яких викладачі й аспіранти кафедр мікробіології і біохімії ЛНУ імені Івана Франка, кафедри мікробіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, ВНКЗ ЛОР «Львівська медична академія імені Андрея Крупинського», Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Луцьк), ліцею «Європейський» (Львів), працівники ТОВ «Сінево Україна», ПРАТ «Ензим» і студенти різних ЗВО міста Львова.

Відповідальні за організацію і проведення тренінгу професор Світлана Гнатуш – завідувач кафедри мікробіології і Тарас Перетятко – доцент кафедри мікробіології. Програма передбачає 2–3 щомісячні зустрічі упродовж лютого–червня 2020 року. Учасники отримають сертифікати, які засвідчать отримання 1,5 кредитів.

Наступна зустріч учасників тренінгу відбудеться 27 лютого. Будуть розглядатися питання управління мікробіологічними ризиками на виробництві та використання інноваційних методів мікробіологічного контролю. Доповідач Олена Чайка – провідний спеціаліст напрямку «Мікробіологія та харчова безпека» ТОВ «Компанія КС-Мегатрейд».