Вітаємо завідувача кафедри ботаніки Гончаренка В.І., доцентів кафедри біохімії Стасик О.Г., Сабадашку М.В. та доцента кафедри мікробіології Перетятка Т.Б.!

26.08.2022 | 21:24

26 серпня 2022 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте нагородження переможців та призерів міжнародних та всеукраїнських олімпіад і конкурсів, а також педагогічних працівників, які мають вагомі досягнення у підготовці обдарованих учнів.

Захід відбувся за участі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника, начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, Голови Львівської обласної ради Ірини Гримак, директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олега Паски та заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Сергій Миколайович відзначив символічність проведення такої зустрічі освітян саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка, адже він відомий славними академічними традиціями і має понад 360-літню історію.

«Сьогодні, під час війни, ми чітко оцінюємо пріоритети, які є в державі – це воля, незалежність, свобода і майбутнє для молоді. Я переконаний, що саме такі молоді люди, які сьогодні зібралися у цій залі, здатні творити майбутнє, будувати свою вільну і незалежну державу. Незважаючи на усі перешкоди, знаю одне: з такою обдарованою молоддю ми точно переможемо!», – висловив переконання Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Сергій Миколайович у вітальному слові також зауважив, що цього року вперше новий навчальний семестр розпочнеться в умовах воєнного стану в Україні, а відтак побажав усім освітянам терпіння та наснаги, а учням – ставити щовищі цілі і впевнено їх досягати.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович насамперед подякував усім українським вчителям і наголосив, що «без праці педагогів неможливе успішне майбутнє України».

«Молодь – це не лише наше майбутнє, це і наше теперішнє, оскільки вона формує свідомість й активну позицію. Продовжуючи думку, теж впевнено скажу: потрібно завжди ставити нереальні цілі і намагатися їх досягнути. Потрібно наполегливо здобувати знання, адже освічені громадяни – окраса нації. Без освіти немає нації, без нації – немає держави. Тому, я звертаюся до нашої молоді: без Вас Львівський університет не матиме майбутнього, тож запрошую Вас стати частиною академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка!», – закликав учнів Ректор.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький: «Ми живемо в один із найважчих часів в історії нашої держави – в час війни і великого горя. З іншого боку – ми живемо у час великих звершень, сміливості, перемог, праці і великого подвигу, який щодня творять наші Збройні сили України, педагоги та лікарі. Я вдячний також і учням, які у цей час досягають успіхів – на Ваші плечі ляже відбудова нової держави, незалежність якої ми сьогодні виборюємо. Навчайтесь і пам’ятайте: ця держава створена саме для Вас!».

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та начальник Львівської ОВА Максим Козицький вручили учням та педагогам подяки. Серед нагороджених – представники Львівського університету, які проявили себе як найкращі наставники студентської молоді: доценти Андрій Мельничин, Олена Стасик, Зоя Баран, Галина Байрак, Ірина Кузьма, а також професор кафедри математики ЛНУ ім. Івана Франка Тарас Банах.

Після цього із вітальним словом до учасників заходу звернулася голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

«Я відчуваю гордість бути серед молодих, талановитих і дуже успішних в майбутньому українців, які покликані творити новітню історію України, про яку будуть розповідати в усіх куточках земної кулі, де Україна і українці будуть займати найвищі місця у сфері науки, освіти, культури, мистецтва. За вами – велике майбутнє. Ми живемо у час війни, і саме на нашу долю випала боротьба за незалежність України задля того, аби ви завтра мали можливість жити у сильній, вільній країні і будувати її», – висловила переконання Ірина Гримак.

Очільниця Львівської обласної ради також висловила вдячність учням та педагогам та наголосила на важливості успіхів і здобутків у навчанні, особливо у такий складний для країни час.

Ірина Гримак вручила учням, які здобули декілька перемог у конкурсах на всеукраїнському та міжнародному рівнях, подяки голови обласної ради. Серед них – значна кількість учнів Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Також Ірина Гримак нагородила педагогічних працівників, серед них – кандидат історичних наук, завідувач Археологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка Ярослав Погоральський, аспірант Львівського університету Михайло Романів, доцент Віталій Чорненький, аспірантка Олена Мусаковська, студент Андрій Веліховський.

Крім того, подяками департаменту освіти і науки Львівської ОВА нагородили учнів-переможців та призерів Міжнародних учнівських і наукових олімпіад й всеукраїнських дистанційних та інтернет-олімпіад. Подяки вручали директор департаменту освіти і науки Олег Паска та заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. Переважна більшість нагороджених – учні Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Також подяки від департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації нагородили учнів-переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Учні фізико-математичного ліцею та Класичної гімназії при ЛНУ ім. Івана Франка також увійшли до цієї когорти.

Подяки отримали учні-призери фінального етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Традиційно у перелік призерів увійшли студентки Львівського університету – цього року це Марія Русановська та Яна Галамай. Такими подяками нагородили також педагогічних працівників, які змогли підготувати талановитих учнів.

Також подяки отримали переможці 4-го підсумкового етапу ХХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення».

Від імені усієї молоді присутніх привітав учень Дублянського опорного ліцею імені Героя України Анатолія Жаловаги Олег Іванків. Подякувавши усім наставникам за спільну роботу, Олег звернувся до учнів Малої академії наук: «Будьмо такими непереможними як наші воїни!». Від імені усіх педагогічних працівників щирі слова вдячності колегам і вихованцям висловила вчителька української мови і літератури Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва Оксана Трошина.

 

Також подяками від департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації нагородили педагогічних працівників, які підготували переможців та призерів Міжнародних учнівських і наукових олімпіад, всеукраїнських дистанційних та інтернет-олімпіад. Серед них вчителі фізико-математичного ліцею при Університеті та викладачі Львівського університету: доцентки Любослава Асіїв, Ірина Гнилякевич-Проць, Марія Сабадашка, Христина Стельмащук, Оксана Бонішко, аспіранти Сергій Малайко, Андрій Корчак, а також доценти Ярослав Онищук, Ярослав Бойко, Тарас Перетятко, Віталій Гончаренко,  асистентка Оксана Химович та керівник гуртка Львівської обласної МАН учнівської молоді Микола Тупичак.

 

Завершили захід спільним виконанням пісні «Ой, у лузі червона калина».