Вітання Ректора з нагоди Дня Незалежності

24.08.2020 | 15:40

Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники

Львівського національного університету імені Івана Франка!

 

Сердечно вітаю Вас із найважливішим національним святом нашої країни – Днем Незалежності!

Право жити у суверенній державі, будувати гідне теперішнє і самостійно визначати власне майбутнє український народ виборював упродовж багатьох століть. Не одне покоління студентів, випускників, викладачів і науковців Львівського університету докладали й надалі докладають значних зусиль для розбудови української державності, розвитку демократичних цінностей суспільного співжиття та національних освітніх і наукових академічних традицій.

На превеликий жаль, право на суверенітет українська нація змушена обстоювати й зараз, у ХХІ столітті – за умов глобальних всепланетних криз і багаторічного жорсткого протистояння російському агресорові. Але, на моє глибоке переконання, усі надскладні випробування дають нам змогу збагнути один з найголовніших уроків незалежності: національне державотворення – це постійний процес, головними завданнями якого є, зокрема, розвиток інтелектуального та духовного потенціалу нації, зміцнення обороноздатності, технологічного та наукового ресурсу країни, утвердження у суспільстві ідеалів добра і справедливості.

Вірю, що наполеглива спільна праця всіх українців, мужність у ставленні до викликів сучасності, висока культура мислення, мудра розважливість й усвідомлення своєї історичної місії є тими вагомими передумовами, які забезпечать нашій державі гідне місце серед сильних та успішних країн європейської спільноти.

Бажаю всім нам доброго здоров’я, миру, сили духу і незламної віри у щасливе майбутнє України та української нації!

Слава Україні!

Героям слава!

 

Ректор                                                                            Володимир Мельник