Лабораторія ботанічний сад

  • Про лабораторію
  • Дослідження

Ботанічний сад Львівського національного університету імені Івана Франка є одним з найстаріших садів України та Східної Європи. Заснований у 1852 році, він має тривалу історію та надзвичайно багату колекцію рослин. Сьогодні ботанічний сад – навчальна, науково-дослідна та природоохоронна установа при франковому університеті. Територіально розміщений на двох ділянках у межах міста Львова (вул. Кирила і Мефодія, 4 (2 га); вул. Черемшини, 44 (16,5 га)).
Ботанічний сад веде широку просвітницьку діяльність, яка спрямована на поширення ботанічних та екологічних знань серед населення. З цією метою Ботанічний сад щорічно проводить дні відкритих дверей, які мають змогу відвідати мешканці та гості міста Львова. Співробітники Ботанічного саду (за попереднім записом) регулярно проводять екскурсії для школярів, та студентів.

Колекційні фонди

Колекційний фонд Ботанічного саду складає близько 5000 таксонів, які включають:

  • 1025 видів і форм дерев і кущів;
  • 720 природних трав`янистих видів;
  • 1095 видів і сортів культурних трав’янистих рослин;
  • 1630 видів тропічних і субтропічних рослин.

Спонтанна флора ботанічного саду налічує 489 видів.
Унікальними в ботанічному саді є колекції саговиків, пальм, антуріумів, сукулентів, плющів, інших тропічних і субтропічних рослин, рододендронів (друга за об’ємом колекція в Україні), хвойників, ботанічна система, рідкісні декоративні рослини, півники, лілійники, жоржини. У колекціях Ботанічного саду знаходяться рідкісні та зникаючі види рослин, 64 види з Червоної книги України, що включають 12 ендеміків і 17 реліктів.

Дослідження

Завідувач відділу  інженер І категорії Оксана Щерба.

У відділі створюють та підтримують колекції і експозиції деревних і чагарникових рослин відкритого ґрунту та здійснюють їх вивчення і використання з метою збереження біологічного розмаїття рослинного світу, збагачення та відновлення ресурсів флори України шляхом інтродукції і реінтродукції, розробки наукових основ паркового господарства та ландшафтної архітектури.
У відділі опікуються:

  • дендропарком №1 (вул. Кирила і Мефодія, 4);
  • дендропарком №2 (вул. Черемшини, 44);
  • колекцією рододендронів;
  • колекцією хвойних рослин;
  • колекцією декоративно-квіткових деревно-чагарникових рослин.

У відділі дендрології вивчають біологічні основи збереження рідкісних деревно-чагарникових рослин західних областей України шляхом їх інтродукції.

НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ:

У відділі виконується науково-дослідна тема: “Репродуктивні особливості інтродукованих рослин як основа їхнього культивування”, термін виконання 01.01.2016 – 31.12.2018, науковий керівник – канд. с.-г. наук, ст. наук. співроб. Могиляк М.Г.

У відділі досліджують деревні рослини з різних ботаніко-географічних зон за умов інтродукції, та оцінюють перспективи їх використання для вирощування в умовах західного регіону України. Також досліджують еколого-біологічні особливості, репродуктивну біологію і насіннєву продуктивність, способи розмноження і культивування деревних видів. Вивчають морозостійкість та феноритмотипи роду Rhododendron.